Trening medyczny Opole powstał z myślą o kompleksowym przygotowaniu ciała do każdej formy ruchu. Niezależnie od powodu wizyty – profilaktyka czy długoterminowa rehabilitacja – trening skrupulatnie dobrany do indywidualnych potrzeb klienta zapewnia powrót do pełnej sprawności fizycznej.
Aktywność fizyczna jest niezbędnym warunkiem osiągnięcia i utrzymania zdrowia. Zarówno przy zbyt niskim jak i wysokim poziomie aktywności fizycznej w naszym organizmie gromadzą się napięcia, które utrzymując się przewlekle mogą powodować przeciążenia i kontuzje. Zapobiegniesz temu poprzez ćwiczenia odpowiednie do stanu twojego zdrowia zwiększając elastyczność ścięgien i mięśni. Funkcjonalny medyczny trening wsparty terapią manualną jest wszystkim czego potrzebujesz by zadbać holistycznie o aparat ruchu. Zapobiegnij urazom – udaj się na trening medyczny do Physio Gym Academy by skontrolować swoją mobilność, postawę oraz możliwości organizmu. Odkryj potencjał swojego ciała z pomocą wiedzy i umiejętności naszych trenerów.
Trening Personalny Opole

Czym jest trening medyczny? 

Jest to połączenie fizjoterapii z treningiem personalnym. Polega na nauce i utrwaleniu właściwych wzorców ruchowych normalizując napięcie mięśniowe. Prowadzona przez fizjoterapeutę sesja stanowi odmianę treningu funkcjonalnego, który ma bezpośrednie przełożenie na czynności dnia codziennego. Ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe zwiększają  zdolność kontroli i świadomość ciała. Koncentrujemy się także na poprawie propriorecepcji zwanej inaczej czuciem głębokim, co poprawia zdolność koordynacji. Receptory informujące o położeniu ciała względem siebie znajdują się w ścięgnach mięśni i stawach. 

Spróbuj profesjonalnego treningu medycznego w Physio Gym Academy z wykorzystaniem najnowszej wiedzy z zakresu funkcjonowania ludzkiego ciała. Praca nad prawidłową postawą i wykrywanie szkodliwych obciążeń układu ruchu to nasza specjalność.

Dla kogo trening medyczny będzie właściwy?

Stosujemy indywidualne podejście, niezależnie od wieku, płci czy powodu z jakim postanawia udać się do fizjoterapeuty. Oto przykładowe powody, dla których warto skorzystać z tej formy ćwiczeń:

  • Poprawa kondycji, siły i wytrzymałości mięśniowej

  • Rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną

  • Kontrola i praca nad postawą ciała

  • Przygotowanie motoryczne w dowolnej dyscyplinie sportowej

  • Powrót do pełnej formy sportowej po urazie

  • Rehabilitacja m.in. po operacji, kontuzji

  • Kontrola po zakończeniu rehabilitacji

  • Po operacjach ortopedycznych

  • Redukcja masy ciała 

Trening medyczny to odpowiednia forma treningu dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje ciało. Jest to uniwersalny sposób na zdrowie dla każdego, kto chce świadomie pracować nad sprawnością. 

Trening medyczny w terapii wad postawy

W zaburzeniach wad postawy praca z trenerem personalnym ma ogromne znaczenie dla przywrócenia prawidłowej postawy ciała. Najczęściej spotykanymi w gabinecie dysfunkcjami kręgosłupa są skolioza i hiperlordoza, które niekontrolowane są przyczyną dolegliwości bólowych pleców. Terapeuta ruchowy prowadzi specjalistyczne ćwiczenia wzmacniające grupy mięśni odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała. Praca nad wadami postawy jest konieczna by zapobiec pogłębianiu i utrwalaniu nieprawidłowej postawy.

W naszym gabinecie posiadamy wszelki niezbędny sprzęt terapeutyczny konieczny do korekcji sylwetki. Zapraszamy osoby w każdym wieku do profesjonalnej i skutecznej diagnostyki, korekcji i monitorowania wad postawy w Physio Gym Academy w Opolu. 

Trening medyczny dla sportowców

Zależy ci na lepszych osiągnięciach w sporcie? Jesteś we właściwym miejscu – rozwiń swoją sprawność motoryczną i poznaj sportowy potencjał. Zaletą tej formy treningu jest zwiększenie motorycznej kontroli ciała, ale też poprawa funkcji układu oddechowego, zwiększenie elastyczności struktur i zakresu ruchu.

Programy treningowe prowadzimy z uwzględnieniem wcześniejszych kontuzji wzmacniając mięśnie i stawy tych partii ciała. Specjalistyczny trening pomiędzy właściwymi jednostkami treningowymi pozwoli rozluźnić zgromadzone napięcia, wyłapać słabe ogniwa i szybciej zregenerować organizm. Pracując nad treningiem specjalistycznym w swojej dyscyplinie sportowej przygotujesz układ ruchu do szybszego progresu. Zgłoś się jeżeli jesteś aktywną osobą pragnącą rozwijać się w dowolnej dyscyplinie, bez względu na poziom zaawansowania. 

Trening medyczny po kontuzjach 

Niezależnie od rodzaju przebytej kontuzji okres rehabilitacji to czas intensywnej pracy pod okiem specjalisty. Dla osób uprawiających sport liczy się czas by wrócić jak najszybciej do formy sprzed kontuzji. Bezpieczna aktywność z naszymi trenerami pomaga wzmocnić mięśnie, które stabilizują uszkodzony staw i zapobiega kolejnym urazom. Jednocześnie zapewnia aktywność fizyczną w kontrolowanym środowisku poprawiając siłę i wytrzymałość mięśniową. Doskonale wiemy jak optymalnie pracować z urazami stawu kolanowego, które są częstą przypadłością aktywnych fizycznie osób. Przygotuj z nami narząd ruchu do wielkiego powrotu sportowego trybu życia. Zapraszamy na trening medyczny pod okiem profesjonalnych fizjoterapeutów.

Funkcjonalny trening medyczny a rehabilitacja. Trening personalny w okresie rehabilitacji

Celem treningu medycznego w procesie rehabilitacji jest maksymalna poprawa sprawności fizycznej dzięki holistycznemu podejściu i skomponowaniu właściwego zestawu ćwiczeń. W tym celu stosuje się połączenie treningów i korzystanie z gabinetu fizjoterapii. Odpowiednio dobrany trening szybciej przynosi poprawę w zakresach ruchu, stabilizacji i zwiększaniu motorycznej kontroli ciała. Ujmując połączenie treningu personalnego z fizjoterapią efektywność treningu medycznego jest wyraźnie wyższa niż bierne sesje terapeutyczne. Praca z pacjentami przez spersonalizowany specjalistyczny trening przekłada się na lepsze osiągnięcia rehabilitacyjne i daje większą szansę powrotu do sprawności. Dążymy do tego byś każdorazowo po wyjściu z gabinetu fizjoterapii czuł efekty naszej wspólnej pracy. 

Fizjoterapeuci czy Trenerzy? Bezpośrednio z gabinetu fizjoterapii do sali sportowej

Fizjoterapeuci z Opola specjalizują się w rehabilitacji pacjentów po wypadkach, stosując indywidualnie dobrane treningi, które wspierają proces leczenia. Kluczowym elementem fizjoterapii jest trening stabilności ciała, który zapobiega przeciążeniom i poprawia sprawność pacjentów. W gabinecie fizjoterapeutycznym pacjentom oferowane są sesje masażu i terapia manualna, uzupełniające tradycyjne metody leczenia. Rehabilitacja po urazie sportowym wymaga od fizjoterapeuty i trenera głębokiej wiedzy o anatomii, aby skutecznie wspierać pacjenta w powrocie do pełnej sprawności. Pacjenci odwiedzający Physio Gym Academy mogą liczyć na kompleksową opiekę, od diagnostyki po wsparcie w treningu personalnym. Regularne treningi pod okiem terapeuty pozwalają na szybsze postępy w rehabilitacji. Zadanie terapeuty polega nie tylko na leczeniu, ale także na edukacji pacjentów o znaczeniu stabilności ciała i unikaniu przyszłych urazów. Wizyty w gabinecie często kończą się przyjemnością z osiągniętych postępów, co motywuje do dalszej pracy nad ciałem. Dane kontaktowe do najlepszych specjalistów, telefon 535 279 183, lub zostaw swoje umów wizytę poniżej.

Szczegóły znajdziesz również w zakładkach: fizjoterapeuta opole oraz masaż sportowy.