Leczenie poprzez kinesiotaping polega na aplikacji na ciele specjalnych plastrów zwanych tejpami. Fizjoterapeuta poprzez zastosowanie odpowiedniej techniki przykleja pasma do skóry we właściwych miejscach. Terapeutyczne działanie kinesiotapingu opiera się na konkretnym stopniu elastyczności plastrów, które oddziałują z naszą skórą i tkankami pod nią nie ograniczając jednocześnie ruchów. Dzięki specjalnej strukturze tejpów przypominającej ludzką skórę znalazły zastosowanie w terapii wielu schorzeń i urazów.

KINESIOTAPING PGA

Przykładowe sytuacje, w których warto skorzystać z kinesioterapii:

  • Rehabilitacja kontuzji sportowych

  • Skolioza i inne wady postawy

  • Wsparcie po operacjach ortopedycznych

  • Redukcja bólu m.in. stawu i kręgosłupa

  • Potrzeba stabilizacji stawów

  • Usuwania obrzęków

  • Wsparcie na treningu

  • Terapia blizn

Jeśli szukasz profesjonalnego kinesiotapingu skontaktuj się z nami. W Physio Gym Academy zapewniamy najlepszą jakość i nowoczesne metody terapii. Kinesiotaping wykorzystuje zdolność organizmu do samoleczenia, dlatego jest w pełni bezpieczny i znajduje zastosowanie u dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży. Stosując go w połączeniu z masażem można osiągnąć zaskakujące efekty w leczeniu wielu dolegliwości. 

Kinesiotaping, czyli terapia plastrami. Jak działa i kiedy stosować?

Dzięki właściwościom elastycznej taśmy w oklejonym obszarze ułatwiony jest przepływ limfy i krwi. Taśmy wpływają na obniżenie napięcia patologicznie spiętego narządu ruchu. Nalepianie plastrów przynosi ulgę w bólu, ułatwia pracę mięśni i poprawia zakres ruchu, a efekt utrzymuje się także po zdjęciu plastrów. Jest to prosty i skuteczny sposób stabilizacji mięśni i stawów szczególnie po kontuzji lub zabiegach. 

Z zabiegu z powodzeniem możesz korzystać w procesie rehabilitacji po operacjach – nie tylko ortopedycznych. Kinesiotaping wykonujemy wspomagająco w gojeniu blizn po zabiegach. Prawidłowe zatejpowanie okolicy pozabiegowej utrudnia tworzenie się ograniczających zrostów i blizn. Jeśli zmagasz się z opuchliznami i obrzękami skontaktuj się z Physio Gym Academy, gdzie za pomocą kinesiotapingu usprawnimy pracę układu limfatycznego i usuniemy obrzęki. W bólach okolic stawów lub kręgosłupa klejenie plastrów sprawia, że odciążone mięśnie i dokrwione struktury sprawniej wchodzą w proces regeneracji. Bądź kolejnym pacjentem, który przekona się o skuteczności kinesiotapingu w naszym gabinecie.

Gabinet kinesiotapingu Opole  – rehabilitacja i fizjoterapia

Kinesiotaping znajduje zastosowanie w wielu obszarach zdrowia. Opracowana przez dr Kenzo Kase w Japonii metoda jest poparta wieloletnim doświadczeniem i badaniami. Ze specjalistami Physio Gym Academii chcemy pomóc ci odzyskać zdrowie w sprawdzony sposób. Zapraszamy do wizyty i konsultacji w nie tylko wspomnianych wyżej sytuacjach. Poprawa twojego zdrowia jest na wyciągnięcie ręki, dlatego skontaktuj się by w prosty sposób poprawić krążenie krwi, poprawić postawę ciała i zredukować ból.

Kinesiotaping wykonany przez profesjonalistę w dziedzinie funkcjonowania ludzkiego nie krępuje ruchów, wspomaga funkcje mięśni. To sposób na poprawę wyników sportowych, regenerację i usprawnienie procesu rehabilitacji i fizjoterapii. Terapia oparta na naturalnej zdolności regeneracyjnej organizmu człowieka jest bezpiecznym metoda na odzyskanie zdrowia i powrót do sprawności ciała. 

Plastrowanie dynamiczne i masaż Opole

Inna nazwa pod jaką znany jest kinesiotaping to plastrowanie dynamiczne. Określenie wzięło się z charakterystycznej jednostronnej elastyczności taśm, dzięki której nałożone na skórę działają na nie powodując szereg pozytywnych procesów. Plastrowanie dynamiczne stosowane z masażem komponują się wzmacniając wzajemnie swoje lecznicze działanie. Nałożenie taśm na kilka dni przedłuża i wzmacnia efekty masażu stymulując przepływy krwi i limfy w tkance podskórnej. 

Oprócz właściwości leczniczych i regeneracyjnych tejpy wspierają pracę mięśni i stawów, dlatego są często stosowane przez sportowców. Dzięki elastyczności poprawiają wydolność i sprawność, co przekłada się na wyższe osiągnięcia treningowe. Skontaktuj się z nami w celu ustalenia terminu wizyty i odkrycia potencjału sportowego.