Przestrzeń poniżej przepony zawiera narządy trzech układów – pokarmowego, rozrodczego i moczowego, dlatego tak ważne jest dbanie o jej zawartość. Dolegliwości w obrębie jamy brzusznej mogą wynikać z wielu przyczyn, a jedną z nich jest nieprawidłowe napięcie układu powięziowego. Prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych jest warunkiem dobrego samopoczucia i ogólnego poczucia zdrowia. Bazując na technice masażu tkanek miękkich terapia wisceralna opole może pomóc znaleźć i uleczyć źródło problemu zdrowotnego. Pracując w okolicy klatki piersiowej i brzucha fizjoterapeuta bada i rozluźnia struktury, których działanie ma silny wpływ na stan zdrowia.

By skorzystać z profesjonalnej terapii wisceralnej skontaktuj się z Physio Gym Academy. Poprawiamy zdrowie naszych pacjentów technikami zgodnymi z najnowszą, aktualną wiedzą medyczną o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Nasi fizjoterapeuci posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie pracy w obrębie narządów wewnętrznych a indywidualne podejście gwarantuje efekty.

wisceralna pga

Jakie są wskazania do masażu wisceralnego? | Efekty terapii wisceralnej

Terapia wisceralna jest skierowana do wszystkich osób prowadzących siedzący, pełen stresu tryb życia i stosujących niewłaściwą dietę. Te czynniki mają ogromy wpływ na to co dzieje się w naszym brzuchu. Starosłowiański masaż brzucha – czyli właśnie terapia wisceralna jest odpowiednia szczególnie dla osób, które m.in:

 • zmagają się z problemami trawiennymi,

 • mają poczucie zwolnionego metabolizmu

 • doświadczają uporczywych wzdęć

 • mają refluks

 • zrosty pooperacyjne

 • bóle głowy oraz kręgosłupa

 • drętwienia ramion i nóg

 • problemy oddechowe

 • zaparcia

Jeśli dotyczy cię któryś z powyższych problemów zapraszamy do gabinetu Physio Gym Academii w Opolu. Pod opieką doświadczonego terapeuty poprzez terapię wisceralną znajdziesz przyczynę nie tylko dolegliwości układu pokarmowego, ale całego organizmu. Terapia wisceralna czyli leczenie holistyczne, skupiającą się na ogóle funkcjonowania ciała i psychiki człowieka.

Po regularnej terapii możemy osiągnąć zmniejszenie uczucia napięcia, poprawę perystaltyki jelit, uwolnienie od bólu kręgosłupa i drętwienia kończyn, poprawę ukrwienia, regulację oddechu i wiele innych.

Jak przebiega terapia wisceralna? | Terapia trzewna w gabinecie

Pierwsza wizyta poprzedzona jest badaniem podmiotowym. Jest to szeroki wywiad dotyczącym stanu zdrowia i trybu życia. Po wykluczeniu przeciwwskazań terapeuta przez powłoki przedniej ściany brzucha wykonuje wstępne badanie. Następnie analizuje zdobyte informacje i wnioskuje czym w pierwszej kolejności należy się zająć. Fizjoterapeuta rozluźnia tkanki powięziowe jamy brzusznej i poprawia przepływ naczyń krwionośnych. Po intensywnej regulacji napięcia tkanek miękkich zaleca się obserwację ciała przez następne dni, ponieważ organizm potrzebuje czasu by dostosować się do zmian napięciowych wprowadzonych w układzie. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, że terapia ta nie ma bezpośredniego związku z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, takimi jak cieśń nadgarstka, jej holistyczne podejście może mieć pośrednie korzyści również w takich przypadkach.

Czym jest terapia wisceralna? Masaż trzewny pod lupą

Terapia wisceralna polega na pracy w obrębie układu trzewnego i otaczających go powięzi. Fizjoterapeuta stosuje technikę głębokiego masażu w obrębie brzucha. Terapia manualna reguluje przepływ krwi przez tkanki i pozwala przywrócić prawidłową pracę narządów wewnętrznych. Odpowiednie techniki manualne są w stanie rozluźnić tkanki powięziowe jamy brzusznej wpływając na ułożenie jelit i usprawniając proces trawienia. Organy wewnętrzne mają silny wpływ na stan napięcia mięśni w obrębie kręgosłupa i miednicy, a te z kolei na naszą postawę i dolegliwości bólowe.

Od zarania dziejów ludzie wiedzieli, że to co się dzieje w naszym brzuchu rzutuje nawet na dolegliwości niezwiązane z układem trawiennym. Masaż wisceralny wywodzi się z tradycyjnych, ludowych metod leczniczych. Obecnie jest narzędziem pracy wielu wykwalifikowanych terapeutów i wciąż zyskuje na popularności. Mając świadomość, że w jamie brzusznej znajduje się źródło problemów zdrowotnych zyskujemy dużą możliwość terapii schorzeń.

Terapia wisceralna może być skutecznie integrowana z tradycyjną fizjoterapią, oferując bardziej kompleksowe podejście do leczenia pacjenta. Może być szczególnie korzystna, gdy standardowe metody leczenia, takie jak ćwiczenia czy terapia manualna, nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Nasza fizjoterapia w PGA oferuje kinesiotaping, terapie manualne i indywidualne, masaże.
Pacjent znajdzie u nas wszystko co potrzebuje gdy jest np po operacji, wystarczy że pokażesz nam swoje badania. Nasz adres: ul. Św. Jacka 2, 45-073 Opole wcześniej zadzwoń do nas lub wypełnij formularz.

Przeciwwskazania do terapii wisceralnej

Podobnie jak przy innych terapiach i zabiegach istnieją przeciwwskazania do terapii wisceralnej:

 • ostre choroby układu pokarmowego, które wymagają konsultacji lekarskiej,

 • świeże rany 

 • obecne zakrzepy

 • krwotoki

 • ciąża

 • wysoka gorączka

 • świeże rany

Aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonania masażu skonsultuj się z naszym fizjoterapeutą lub z lekarzem. Masaż trzewny może poprawić funkcje fizjologiczne i czynnościowe organów. By skorzystać z terapii wisceralnej wystarczy umówić termin wizyty wypełniając krótki formularz. W prosty sposób uwolnij się od bólu i dolegliwości trawiennych przez terapię wisceralną stosowaną w Physio Gym Academy w Opolu.