W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi w dziedzinie medycyny, coraz większą rolę w leczeniu różnorodnych dolegliwości odgrywa fizjoterapia stomatologiczna. Opole, jako miasto z bogatą ofertą medyczną, nie pozostaje w tyle, oferując szeroki zakres usług w tym obszarze. Fizjoterapia stomatologiczna, skupiająca się na obrębie stawów skroniowo żuchwowych, stanowi niezastąpione wsparcie w leczeniu wielu schorzeń, zarówno tych bezpośrednio związanych z jamą ustną, jak i tych wywierających wpływ na całe ciało. Jest nam niezmiernie miło zaproponować państwu naszą usługę fizjoterapii stomatologicznej czyli:
- wspomaganie leczenia protetycznego
- stawu skroniowo żuchwowego
- wspomaganie leczenia bruksizmu
- rehabilitacja stomatologiczna
- leczenia ortodontycznego
- terapia punktów spustowych
- i wiele innych.
Znaczenie Fizjoterapii Stomatologicznej
Fizjoterapia w obrębie stomatologii koncentruje się na diagnozowaniu i leczeniu dysfunkcji stawu skroniowo żuchwowego oraz innych problemów związanych w obrębie głowy, kręgosłupa szyjnego oraz kości twarzoczaszki. Dzięki zastosowaniu terapii manualnej, technik powięziowych, ćwiczeń ruchowych oraz edukacji pacjenta, możliwe jest skuteczne wspomaganie leczenia chirurgicznego, protetycznego oraz ortodontycznego. Jeśli masz szumy uszne lub cierpisz na zgrzytanie zębami, chętnie pomożemy.Kluczowe Obszary Wsparcia Fizjoterapii Stomatologicznej
- Dysfunkcje stawów skroniowo żuchwowych: Fizjoterapia stomatologiczna skutecznie redukuje ból i dyskomfort, poprawiając funkcjonowanie stawu.
- Wspomaganie leczenia chirurgicznego i protetycznego: Poprzez terapię punktów spustowych, terapię manualną oraz techniki powięziowe, fizjoterapia przyczynia się do szybszej rehabilitacji po zabiegach.
- Bruksizm i nadwrażliwość zębów: Specjalistyczne ćwiczenia i techniki relaksacyjne rozluźniają napięcie mięśni żucia i zgrzytania zębami, przynosząc ulgę pacjentom.
- Zaburzenia czucia twarzy oraz porażenie nerwu twarzowego: Terapia manualna i ćwiczenia ruchowe w obrębie mięśni twarzy mogą znacząco wspomóc proces leczenia.
- Bóle głowy i napięciowe bóle głowy: Poprzez pracę z mięśniami żucia i pozostałymi mięśniami szyi, możliwe jest złagodzenie bólu oraz poprawa jakości życia pacjenta.