FAQ
Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Czy współpracuje z jednym specjalistą czy kilkoma naraz?

Kładziemy duży nacisk na komfort współpracy i zawsze staramy się dopasować do oczekiwań klienta. Nasz styl pracy zawsze nakierowany jest na prace jeden na jeden, dlatego tak istotny jest kontakt na linii Podopieczny – Trener. Staramy się dopasować nasze możliwości do Twoich w taki sposób, aby pracować z jednym i co najważniejsze tym samym trenerem. Jeśli natomiast chcesz współpracować z całym zespołem lub zmienić trenera w czasie współpracy nic nie stoi na przeszkodzie.

Rehabilitacja i trening jednocześnie? Czy da się to połączyć?

Cała idea Physio Gym Academy opiera się na synergii elementów treningu personalnego i fizjoterapii. Dla nas to praktycznie jedność. Elementy treningu personalnego i medycznego ciągle przeplatają się z elementami fizjoterapii, tworząc kompletny proces usprawniania. Efektem takiego działania jest nie tylko powrót do zdrowia, ale również możliwość zbudowania lepszej sprawności oraz wydolności w sposób bezpieczny i przemyślany.

Jak się przygotować do pierwszego treningu lub terapii?

Na samym początku zawsze dużą rolę odgrywa diagnostyka, dlatego jeśli posiadasz dokumentacje medyczną na temat Twojego stanu zdrowia prosimy, aby zabrać ją ze sobą. Swoja dokumentacje medyczną warto mieć zarówno w przypadku treningu jak i terapii, ponieważ zawsze na pierwszym miejscu stawiamy kompleksowe poznanie Twojego stanu zdrowia. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w wygodne, sportowe obuwie, strój sportowy zapewniający nieskrępowany komfort ruchu oraz ręcznik.

Na czym polega konsultacja fizjoterapeutyczna?

Podczas konsultacji poprzez zebranie odpowiedniego wywiadu z pacjentem oraz badanie funkcjonalne chcemy ustalić jaki jest główny problem. Poprzez odpowiednio dobrane testy dokonujemy oceny funkcjonalnej pacjenta, na podstawie której możemy w dalszej kolejności dobrać odpowiednią formę terapii. Pomocne będą również: diagnoza lekarska oraz wyniki badań dodatkowych.

Czy po terapii mogę poczuć się gorzej niż przed?

Tak, może się zdarzyć taka reakcja na terapię. Każda terapia przeprowadzana przez fizjoterapeutę stanowi nową formę bodźca dla naszego organizmu, który może zareagować pogorszeniem się dotychczasowych objawów. Zazwyczaj stan ten przechodzi do 48h po terapii.

Po jakim czasie terapia przynosi efekty?

Niestety nie można tego jednoznacznie określić, ponieważ każda osoba reaguje inaczej na terapię. Kolejny aspektem jest również rodzaj schorzenia lub urazu z jakim przychodzimy do fizjoterapeuty oraz czasu trwania (np. stan ostry, przewlekły). W przypadku terapii manualnej efekty odczuwane są bardzo indywidualne.

Jak umówić się na pierwszą konsultacje?

Na konsultacje możesz umówić się na trzy sposoby. Pierwszy i najłatwiejszy to formularz kontaktowy mieszczący się w zakładce Skontaktuj się z nami. Druga opcja to kontakt telefoniczny z nasza recepcją. Ostatnia opcja to osobista wizyta w naszej Akademii. Niezależnie od opcji jaką wybierzesz zawsze znajdziemy dla Ciebie najbardziej dogodny termin i godzinę konsultacji.

Jakie formy płatności akceptujemy?

W Physio Gym Academy honorujemy płatność za pomocą kart płatniczych, BLIK oraz gotówki. Na życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT za wykonaną usługę

Jaka jest optymalna częstotliwość sesji treningowych, aby uzyskać widoczny efekt?

Każdy organizm reaguje indywidualnie na bodźce treningowe, dlatego ciężko jednoznacznie określić ile treningów w tygodniu należy wykonać aby osiągnąć zamierzony efekt. Z doświadczenia wiemy, że organizm musi być stymulowany systematycznie, ale również musi mieć przestrzeń na odpoczynek i regenerację. Optymalna częstotliwość treningów mieści się w zakresie od 3 do 4 sesji w tygodniu, ale nie zmienia to faktu, że jeśli będziemy ćwiczyć 1 czy 2 razy w tygodniu również możemy liczyć na pozytywne efekty treningowe, takie jak utrata zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawa sylwetki czy wydolności.

Czy moja historia bogata w kontuzje i urazy wyklucza mnie z treningów?

Jeśli nie posiadasz przeciwskazań lekarskich zawsze jest dobry czas by rozpocząć lub kontynuować treningi. W Physio Gym Academy specjalizujemy się we współpracy z osobami, które przebyły kontuzje lub są w czasie rekonwalescencji. Cały okres współpracy pod katem treningowym jest przeplatany elementami fizjoterapii, tak aby trening był zawsze bezpieczny i przemyślany.

Gdzie mieści się nasza placówka?

Dokładny adres naszej Akademii to: Physio Gym Academy, ulica Świętego Jacka 2, 45-073 Opole. Więcej informacji odnośnie naszej placówki znajdziesz w zakładce Nasza Akademia.

Czy w Physio Gym Academy mogę skorzystać z zabiegów fizykoterapii?

W naszej Akademii nie wykonujemy zabiegów z zakresu fizykoterapii tzn. laseroterapii, krioterapii, elektroterapii (różnego rodzaju prądy), ultradźwięków, fal uderzeniowych itp. Zadaniem naszej kadry fizjoterapeutycznej odnalezienie przyczyny bólu i powstałych dysfunkcji, a następnie rozwiązanie zaistniałego problem. Fizykoterapia w głównej mierze łagodzi tylko objawy, nie eliminuje przyczyn bólu, co skutkuje nawrotem dolegliwości.