W jaki sposób regenerować się po treningu?

W jaki sposób regenerować się po treningu?

Zastanawiałeś się w jaki sposób regenerować się po treningu? 🤔 Dzisiaj Ci o tym opowiemy!

Dobra regeneracja po treningu powinna być nie tylko dodatkiem, lecz fundamentalną częścią każdej aktywności fizycznej. Jednak wiele osób nie wie, w jaki sposób należy poprawnie ją przeprowadzić. Dlatego dzisiaj chcemy Ci wytłumaczyć, w jaki sposób to robić, aby była ona efektywna!

A więc, jakie są fundamenty dobrej regeneracji?

Po pierwsze, dobre nawodnienie 💧

– Woda ma kluczowe zadanie w naszym organizmie, mianowicie transportuje tlen i składniki odżywcze, a dodatkowo pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia!

Ile wody pić dziennie, aby być odpowiednio nawodnionym?

W zależności od częstotliwości naszej aktywności, powinno to wynosić około 2-4 litrów dziennie. Tutaj panuje prosta zasada – im więcej trenujesz, tym więcej wody potrzebujesz.

Po drugie, odpowiednia długość snu 😴

– Sen to jeden z najlepszych elementów regeneracji. Niewystarczająca ilość snu odbija się bardzo na Twojej efektywności i może także wpłynąć negatywnie na Twoje odżywianie, czy nawodnienie. Poprawę nawyków sennych najlepiej zacząć od systematyczności, zacznij zasypiać i wstawać o tej samej godzinie.

Ale ile godzin spać dziennie?

Najlepiej oscylować w granicach 7-9 godzin, gdyż spanie powyżej tej ilości może prowadzić do podobnych schorzeń i dolegliwości, co w przypadku spania za krótko.

Po trzecie, prawidłowa dieta. 🥗

– Kieruj się różnorodnością produktów oraz posiłków, wybieraj te najmniej przetworzone oraz zachowaj równowagę makroskładników w swoich posiłkach. Sama zmiana w diecie na wyłącznie dobre jakościowo węglowodany, białka i tłuszcze sprawi, że będziesz czuć się lepiej w ciągu całego dnia oraz zaczniesz osiągać lepsze wyniki.

W jakiej częstotliwości należy jeść?

Kluczem do odpowiedniej równowagi w diecie jest spożywanie posiłków w równych odstępach czasowych. Dobrym nawykiem jest także spożycie co najmniej 5 posiłków dziennie.