Jakie popełniamy błędy, myśląc, że jesteśmy FIT?

Jakie popełniamy błędy, myśląc, że jesteśmy FIT?

Wydaje Ci się, że prowadzić zdrowy tryb życia i jesteś fit? 🤔 Sprawdź, czy nie popełniasz jednego z tych 3 błędów, które temu zaprzeczają! 😮

W obecnych czasach doświadczamy niesamowitego natłoku informacji. Wszędzie możemy znaleźć informację o treningach, dietach, czy o ogólnie pojętym zdrowym życiu. Jednak prowadzić to może do tego, że nawet racjonalna osoba może mieć porządny mętlik w głowie. Stąd też pojawiają się błędy, które mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie! 😞

Ale jakie błędy możemy popełnić, będąc fit? 🤔

1. Zawsze mierzysz każdą kalorię
Jeżeli Twoje życie polega na wyliczeniu każdej kalorii, białek, czy węglowodanów i tłuszczy, to coś tu jest nie tak. Jeżeli nie szykujesz się do zawodów sylwetkowych, to na pewno nie potrzebujesz dokładnego wyliczania kaloryczności każdego posiłku, jakiego spożywasz codziennie. Niestety takie maniakalne liczenie każdego grama jedzenia, może skończyć się anoreksją, bulimią, czy ortoreksją!

Dlatego warto pamiętać, że kontrolowanie tego, co jemy jest dobre, jednak, gdy zaczynamy liczyć każdy kęs jedzenia, to jest to dla nas niezdrowe!

2. Mówisz ciągle „fitness”, ale zapinasz o „wellness”
Wellness najprościej mówiąc, to połączenie zdrowego trybu życia, dbania o swoją sylwetkę z dbaniem o dobry odpoczynek i unikanie stresu. Nigdy nie zadbasz o siebie, dbając tylko o swoje ciało!
W zdrowym trybie życia niesamowicie ważne jest to, aby regularnie się badać, dać sobie czas na regeneracje oraz dbać o swoją psychikę.

3. Spożywasz za dużo suplementów
Jeżeli nie jesteś profesjonalnym sportowcem lub zawodnikiem sportów sylwetkowych, to nie masz potrzeby picia białka, brania kreatyny, czy używania spalacza tłuszczu. Prawda jest taka, że suplementy powstały po to, aby być dodatkiem do diety, a nie jej zamiennikiem. Dlatego szkoda Twoich pieniędzy, by pakować w siebie substancje, które relatywnie niezbyt Ci się przydadzą.