Jak wykształcić dobre nawyki żywieniowe?

Jak wykształcić dobre nawyki żywieniowe?

Chcesz zacząć się lepiej odżywiać, ale nie wiesz jak się za to zabrać?
Dzisiaj Wam trochę o tym opowiemy ?

Zdrowe odżywianie to nie tylko produkty jakie jesz, ale także w jakich okolicznościach je spożywasz!

Pora jedzenia, jego ilość oraz sam sposób spożywania definiuje nam, czy odżywiamy się dobrze, czy jednak nie. A uwierzcie, że zmiana takich nawyków przynosi bardzo duże efekty! ?

Zacznijmy więc od rozpoznania złych nawyków.

Czy dobierasz odpowiednią porcję?
Z badań wynika, że ludzie jedzą więcej z pełniejszych talerzy, nawet jeżeli są już syci. Dobieranie odpowiedniej wielkości porcji sposób na wprowadzenie zdrowych nawyków.
Pamiętaj, zawsze lepiej nałożyć sobie za mało i skorzystać z dokładki, niż za dużo!

Może jesz za szybko?
Jedzenie w pośpiechu sprawia, że jemy zdecydowanie więcej kalorii, niż powinniśmy. Nasz mózg średnio potrzebuje 20 minut, by zrozumieć, że organizm przyjął wystarczającą ilośc jedzenia – dlatego staraj się nie spieszyć!

Zdarza Ci się pominąć śniadanie, czy kolację?
Taka praktyka, w której zdarza nam się pomijać pewne posiłki skutecznie doprowadza do napadowego objadania się! Warto więc ustawić sobie harmonogram posiłków i za wszelką cenę się go trzymać!

Twoja dieta jest odpowiednio zbilansowana?
Warto komponować posiłki w taki sposób, by wszystkie niezbędne składniki były dostarczane naszemu organizmowi. Dodatkowo, kiedy na talerzu jest różnorodnie, czerpiesz z jedzenia większą przyjemność, a Twój organizm dostanie wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

A Tobie zdarza się popełniać jakiś błąd z wyżej wymienionych? ?Daj znać w komentarzu!