Dlaczego warto się regularnie nawadniać?

Dlaczego warto się regularnie nawadniać?

Zastanawiałeś się dlaczego warto pić wodę regularnie? 🤔 Dzisiaj podamy Ci 4 najważniejsze powody! 😀

Wielu Polaków niestety nie spożywa wystarczającej ilości wody na co dzień. Niestety brak wody w naszym organizmie, powoduje bardzo przykre skutki takie jak: zmęczenie, bóle głowy, czy nawet śmierć! 😲

Dlatego dzisiaj pokażemy Ci 5 powodów, dlaczego woda w naszym organizmie jest kluczowa.

1. Poprawia trawienie.

Woda jest niezbędna do normalnego przebiegu procesów trawiennych. Przełykanie i transport jedzenia zależy od odpowiedniej zawartości wody w ślinie, soku żołądkowym oraz w żółci. Jej brak sprawia, że przebieg tych procesów zostaje zaburzony.

2. Oczyszcza.

Woda pomaga oczyścić nasz organizm ze wszelakich toksyn i zbędnych substancji. Dlatego jeżeli na Twojej skórze pojawią się nieestetyczne krostki, to może być pierwszy sygnał, że nasz organizm potrzebuje oczyszczenia z toksyn.

3. Reguluję temperaturę naszego ciała.

Właściwe nawodnienie pomaga zapobiegać przegrzaniu naszego ciała. Szczególnie w dni, kiedy temperatura otoczenia staje się wyższa, niż temperatura naszego ciała, na naszej skórze pojawia się pot, który skutecznie schładza nasze ciało.

4. Poprawia wytrzymałość fizyczną!

Najczęstszym powodem spadku wydajności i wytrzymałości organizmu podczas ćwiczeń fizycznych, jest odwodnienie. Wynika to m.in. z obniżenia ciśnienia krwi, a następnie osłabienia i wzrostu temperatury ciała. Dlatego prawidłowe nawodnienie organizmu podczas wysiłku skutecznie poprawi efektywność naszego organizmu.