Czym jest stabilizacja?

Czym jest stabilizacja?

Zastanawiałeś się, czym jest stabilizacja postawy podczas ćwiczeń? Dzisiaj o tym opowiemy! ?

Coraz częściej możemy zauważyć głosy, że warto stabilizować kręgosłup, gdyż jest to podstawa każdego ćwiczenia. Dzięki temu, ruch jest bezpieczny i znacznie minimalizujemy ryzyko wystąpienia kontuzji podczas aktywności. Dodatkowo nawyk dbania o postawę, pomoże nam w życiu codziennym uniknąć bólu, czy nadmiernego przeciążenia.

A więc na czym polega prawidłowa stabilizacja? ?

– Chodzi przede wszystkim o stabilizowanie postawy w pozycji wyjściowej w trakcie ćwiczeń. Dzięki temu, inicjonowanie ruchu jest bezpieczniejsze, a produkcja i przypływ mocy optymalny. Warto zadbać o prawidłową postawę podczas aktywności fizycznej, gdyż kręgosłup jest swoistym rusztowaniem naszego ciała, więc wymaga, aby zachowywać równowagę, by mógł pełnić swoją rolę.

Jakie są skutki braku stabilizacji? ?

– Przede wszystkim kręgosłup, który nie jest ustabilizowany, jest przeciążony. Zbyt duże wygięcie kręgosłupa generuje wzmożony nacisk na odcinek, który odbiega od swojej fizjologicznej krzywizny. Z takiej sytuacji prosta droga do kontuzji, która może być tragiczna w skutkach. Kręgosłup stanowi element centralnego układu nerwowego, bez którego przewodzenie impulsu nerwowego między mózgiem, a mięśniami nie jest możliwe.

Jeżeli chcesz poprawić swoją postawę podczas ćwiczeń, nasi trenerzy chętnie Ci w tym pomogą! ?